Bir Cimdik

Feral Abla’nın Tavuklu Böreği

 

  

Feral abla’nın kulakları çınlasın.Az emeği yoktur bende. Aynı apartmanda yan dairelerde oturuyorduk.İşten ayrılıp evde oturmaya başladıktan sonra apartmandaki arkadaşlarla sabah kahvesi için toplanırdık. Kahveler biter biz ellibir oynamaya başlardık. akşama kadar sürerdi. Eşlerimizin eve gelme saatinde dağılırdık.Aramızdaki tek fark herkez sabah kahvesine gelmeden önce ben hariç yemeğini yapmış olurdu:=)) Canım Feral ablam harika yemekler yapardı. Beni de çok iyi tanıdığı için ben eve geçtikten az sonra elinde yemek tepsisiyle gelir hem beni büyük bir sıkıntıdan kurtarır hem de o nefis yemekleri tatmamıza vesile olurdu..Bu tam 17 sene devam etti. gerçekten..Ben onun şımarık kızı olmuştum artık..Nasılsa Feral abla getirecek diye yemek işini hiç umursamazdım. İnanın birkez bile şikayet ettiğini duymadım. Eşimde akşam eve geldiğinde sen ne pişirdin? yerine Feral abla bu gün ne pişirmiş ? diye sorardı:=)) Çok güzel yıllardı..Ellerine yüreğine sağlık Feral abla. Seni çok seviyorum..

 

Malzeme :

  • 3 adet
  • 2 adet göğsü
  • ceviz içi
  • z.yağı

Yapılışı :

Tavuk göğsünü haşla. Didikle.Suyunu sakın dökme. Kare fırın tepsisini yağla. Yufkayı kırıştırarak ser.Yağ ile yufkayı yağla (özellikle kenarlarını yağla) 2. yufkayı üzerine ser ve yağla. Üzerine 3. yufkayı ser ama yağlama. Sıcak fırına sür altı pembeleşinceye kadar pişir.(üstteki yufka yağlanmadığı için pembeleşmiyor)

Tepsideki yufkaların üzerine 4-5 su bardağı sıcak tavuk suyunu dök.4-5 dk. çekene kadar bekle.

Didiklenmiş tavuk etini ortasına ser.Yufkanın karşılıklı kenarlarını kapatarak rulo haline getir. Altını uzun bir tabak yardımıyla üste gelecek şekilde servis tabağına al. Üzerini cevizle süsle .Dilimleyerek servis yap. AFİYET OLSUN !

Not : Ben cevizi tavukların üzerine döküyorum. Siz de kendi tercihinizi kullanabilir içine ya da üstüne dökebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Yazan ustaasci | Hamur İşleri Yorum yapılmamış

Yorum yazın

İsim
Email
Website
Mesajınız